Helpman zat wint ook van ZUIDLAREN in oefenwedstrijd

Beide ploegen maakten er op de Esserberg een leuke, gedreven oefenwedstrijd van dinsdagavond. Helpman was in het begin gelijkwaardig aan de jeugdige ploeg van trainer Raveneau, die deze avond in het oranje speelden. Zuidlaren had na een klein kwartier de beste kans. Het schot uit de rebound van de spits werd ternauwernood geblokt door centrale verdediger Gerwin Hooghoudt. Helpman nam het initiatief over na het begin en had ook meer balbezit. Veel kansen leverde dat nog niet op. Rond de dertigste minuut was het, de na omzwervingen in Azië terug gekeerde goaltjesdief Buursma die de 1-0 liet aantekenen. Dit na een goede actie van JO19 speler Sturge. Hierbij bleef het ook de eerste helft.

Na rust was het de eveneens teruggekeerde van Zwol die zijn visitekaartje afgaf. Binnen twee minuten schoot de vervanger van Buursma een perfecte steekbal van Rusch snoeihard tegen de touwen. Door de vele wisselingen bij beide partijen werd het spel er niet beter op. Daar profiteerde Zuidlaren in de 68e minuut nog van. Bij een rebound na een vrije trap reageerden de mannen uit Zuidlaren sneller en schoten de 2-1 onherroepelijk binnen. De thuisploeg kreeg in de restant van de wedstrijd nog een aantal goede mogelijkheden, maar tot scoren kwamen ze niet meer. Ook Zuidlaren lukte het niet meer.
Hierdoor boekte Helpman zat een minimale overwinning in deze fanatieke, maar ook sportieve wedstrijd.

HT