Helpman zat verliest derby tegen Groen Geel

De subtopper tussen Helpman (nr 3) en Groen Geel (nr 2) op sportpark Esserberg was er een van een hoger niveau dan het treffen op sportpark Corpus in het begin van het seizoen. Groen Geel speelde in een hoger tempo en ook meer vooruit. Helpman ging hierin mee en kon het voetballend goed bijbenen. De thuisploeg ontbrak het nog steeds aan kracht voorin, waardoor het niet vaak gevaarlijk werd. Een prachtige inzet van de aanvoerder van Groen Geel werd halverwege de eerste helft katachtig tegengehouden door doelman Rob Holscher. Bij rust stond het nog steeds nul nul en daarmee mocht Helpman het meest blij zijn. Na rust kwam Groen Geel in de 59e minuut plots op voorsprong. Bij een scrimmage vlak voor de doelman kon de bal blijkbaar niet weggewerkt worden, maar wel door een aanvaller binnen getikt. Teleurstelling bij de thuisploeg. Die bracht hierna de twee aanvallers van Zwol en Buursma in het veld voor van Huffelen en de Haas. Het gewenste resultaat bleef uit. Wel scoorden de gasten in de 75e minuut de 0-2 uit een omschakelings moment. Daarna nog drie wissels bij Helpman. Van Zwol scoorde in de 81e minuut na een goede inworp van Sturge nog wel de 1-2, maar daarna kwam Helpman niet meer in de buurt van de tegenstander. Groen Geel speelde de wedstrijd professioneel uit en won ook wel terecht deze derby. Helpman probeerde het deze middag wel en de spelers gaven ook alles, maar kwamen deze middag net iets tekort. Nu twee weken geen competitie wedstrijden.
Wel spelen de mannen nog oefenwedstrijden. Tegen VEV ’67 uit op zat 18 feb en thuis tegen ZFC Zuidlaren op dinsdag 21 feb.

HT