Helpman JO19-1 boekt ruime overwinning op WVV

7 maart 2020

Met negen punten uit drie duels maakt de ploeg van trainer Paul van Brussel een flitsende start in de promotiepoule. De jongens van de onder negentien waren op het eigen Esserberg oppermachtig tegen de club uit Windschoten.

 

Helpman JO19-1 6
WVV JO19-1 0

Voorafgaand aan de wedstrijd werd een lastig duel voorzien tegen het ‘altijd lastige’ WVV. Bij de eerdere ontmoeting in de beker (2-3 winst) had Helpman het knap lastig tegen de rood-zwarten. Dat WVV prima kan voetballen kwam er in dit duel echter niet uit, het voetbal was ongeïnspireerd en voorspelbaar. Helpman oogde vanaf de eerste minuut veel scherper en opende al snel de score via spits Erik Römgens. Na de vroege tegengoal veranderde er weinig bij de uitploeg en na een benutte strafschop van aanvoerder Jorn Miedema werd er gerust bij 2-0. Verwacht werd dat de ploeg van trainer Marcel Kruize beter uit de kleedkamer zou komen om in de tweede helft nog iets terug te doen maar niets bleek minder waar. In het tweede bedrijf had Helpman weinig weerstand en kon het de voorsprong gemakkelijk uitbreiden via goals van Rune Pronk, Jens Preusting en Tim Sanders(2x). Het doelpunt van de laatstgenoemde is een aparte vermelding waard: in vorige seizoenen en op trainingen had de linksback al laten zien over een fijne traptechniek te beschikken en dat bevestigde hij nu nog even. Van een metertje of twintig krulde Tim de bal mooi in de bovenhoek. Een fijne bijkomstigheid voor trainer Paul van Brussel is dat hij ziet dat zijn team dit seizoen weinig tegengoals om de oren krijgt. In de eerste helft van het seizoen waren dit er slechts negen en in de promotiepoule staat de teller zelfs nog op nul. De doelstelling voor dit seizoen is duidelijk: aan het einde van de rit bij de eerste twee zitten om zo te promoveren naar de vierde divisie. Door zelf te winnen en de concurrentie fouten te zien maken zet Helpman een kleine maar mooie stap. Voor volgende week staat er een kraker op het programma tegen de nummer twee Annen dat ook goed van start is gegaan met tien punten uit vier duels.

Levi Bos Voor de derde keer op rij de nul
Tim Sanders Twee mooie goals
Kai Baas Solide duo met Ivar
Ivar Hoppenbrouwers Solide duo met Kai
Wieger Bus Een slager die z’n eigen vlees keurt
Jorn Miedema Koelbloedige penalty
Jasper Kuiper Had de panna van de eeuw
Rune Pronk Goeie treffer
Mike Boekema Speelde gedreven
Erik Römgens Sterke wedstrijd met goed doelpunt
Jens Preusting Belangrijk met goal en assists
Jesse van Donderen Gedreven invalbeurt
Wouter Visser Prima invalbeurt
Rinse Roig Kuhn Mocht even invallen na lang blessureleed

Wieger Bus