Helpman JO13-1 is een paar maten te groot voor Be Quick JO13-2 . De teller blijft steken op 2-11

Vandaag staat dan eindelijk onze eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2018/2019 op het programma. Het betreft de bekerwedstrijd Be Quick JO13-2 – Helpman JO13-1. Het bijzondere aan de wedstrijd is dat deze op zondag wordt gespeeld, dat heb ik bij een jeugdwedstrijd nog niet eerder meegemaakt.

 

Be Quick JO13-2                              2          –         11                                          Helpman JO13-1

(rust 1-5)

Datum: 9 september 2018 Tijd 09:00 uur
Assistent-scheidsrechter Helpman: De heer R. Veenboer

Selectie Helpman (op voornaam)

Ivar, Lars, Lucas (K), Marnix, Mart, Nick, Otto, Paula, Sam ©, Sebastiaan, Tijn, Tomas & Wessel
Afwezig: Bart (familieweekend)

 

Vandaag staat dan eindelijk onze eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2018/2019 op het programma. Het betreft de bekerwedstrijd Be Quick JO13-2 – Helpman JO13-1. Het bijzondere aan de wedstrijd is dat deze op zondag wordt gespeeld, dat heb ik bij een jeugdwedstrijd nog niet eerder meegemaakt. Be Quick JO13-2 is geen onbekende voor ons. We hebben al 2 keer tegen ze gespeeld. We hebben met 7-0 van ze gewonnen in een oefenwedstrijd en op het Hendrik Nijboer Toernooi in Haren wonnen we met 2-0 van ze. Dit zijn leuke statistieken, maar dat zegt natuurlijk niks voor de wedstrijd van vandaag. De spelers en staf hebben er zin in. Ook het publiek is blij dat het seizoen weer begonnen is. Hoogste tijd dus om te beginnen. We zetten zelf de wedstrijd in gang. In de eerste minuten is het voor beide teams een beetje aftasten. Daar komt in de 5e minuut verandering in als Ivar ons, op aangeven van Lars, op een 0-1 voorsprong zet. We hoeven niet lang te wachten op de 0-2, want deze valt 2 minuten later. Marnix maakt hem op aangeven van Lars.

 

Na de 0-2 krijgen we via o.a. Paula en Sam een kansen om de score verder uit te bouwen, de keeper van Be Quick voorkomt dat. In de 12e minuut komen we op een 0-3 voorsprong, Lars maakt hem op aangeven van Sam. In de 19e minuut krijgt Be Quick zijn 1e kans van de wedstrijd, maar deze gaat naast. Voordat we in de 26e minuut op 0-4 komen krijgt Be Quick een paar kansen. Lucas houdt een paar tegen en er wordt een bal van de lijn gehaald. De 0-4 wordt gemaakt door Sam op aangeven van Sebastiaan.

Be Quick mag weer aftrappen en zet direct een aanval op, dat uiteindelijk resulteert in een doelpunt. Stand is nu 1-4. Vlak voor rust maakt Lars, op aangeven van Tijn de 1-5 en met deze tussenstand gaan we aan de ranja.

 

De eerste kans van de 2e helft is voor Be Quick, maar deze gaat naast. Beide ploegen krijgen wat kansjes, maar we moeten tot de 40e minuut wachten om weer een doelpunt te zien. Het is de 1-6. Ivar maakt hem op aangeven van Marnix. Drie minuten later geeft Ivar de bal aan Lars en die maakt er 1-7 van. Be Quick meldt zich hierna een paar keer voor onze goal, maar dit levert ze geen doelpunt op. In de 49e minuut maakt Lars er, op aangeven van Sam, 1-8 van. Direct vanaf de aftrap een kans voor Be Quick, maar Lucas redt prima.

 

10 minuten voor het einde wisselen we voor de laatste keer. Tijn komt erin voor Marnix. Tijn gaat rechtsback spelen, Nick neemt de plek van Otto centraal achterin naast Mart in en Otto gaat in de spits spelen. Tomas geeft aan last te hebben van zijn voet. Uit voorzorg besluit de staf in overleg met hem dat hij vandaag niet meer in het veld komt.

 

In de 56e minuut is Otto bezig aan een individuele actie, wat resulteert een doelpunt. De stand is op dit moment 1-9. Kort daarna een overtreding van Be Quick binnen de 16, penalty voor ons. Sam vindt het nog te vroeg voor dubbele cijfers dus besluit de bal zo te schieten dat de keeper hem kan pakken. Sportief Sam!

 

Lars verovert de bal en zet ons, met nog een paar minuten te spelen, op een 1-10 voorsprong. In de slotfase krijgt Be Quick een vrije trap die knap wordt binnen geschoten, stand is nu 2-10. In de slotminuut bepaalt Otto, op aangeven van Sam, de eindstand op 2-11.

 

Goed gespeeld, prima overwinning! Trots op het team! Velocitas heeft al tegen Be Quick gespeeld en dat is 5-1 voor Velocitas geworden. Zaterdag mogen we weer aan de bak, dan spelen we uit tegen Velocitas JO13-1. Deze wedstrijd begint om 09.40 uur, tot dan.

 

Scoreverloop: 5 0-1 Ivar (Lars), 7 0-2 Marnix (Lars), 12’ 0-3 Lars (Sam), 26’ 0-4 Sam (Sebastiaan), 26’ 1-4, 28’ 1-5 Lars (Tijn), 40’ 1-6 Ivar (Marnix), 42’ 1-7 Lars (Ivar), 49’ 1-8 Lars (Sam), 56’ 1-9 Otto (Individuele actie), 57’ 1-10 Lars (balverovering), 59’ 2-10 (Vrije trap) & 60’ 2-11 Otto (Sam)

 

opstelling 1-4-4-3
Ivar Marnix Lars
(21′ Sebastiaan) (50′ Otto)
Wessel Tomas
(38′ Ivar)
Sam ©
Paula Otto Mart Tijn
(21′ Nick) (50′ Nick) (38′ Nick)
(38′ Paula) (50′ Tijn)
Lucas
Bank: Nick & Sebastiaan)
Afwezig Bart (familieweekend)

 

Coen Hut
Leider JO13-1

Fotografen: Erwin Geuken & Renzo Terpstra