Helman zat verpulvert TLC in Leek.

Het was een kleine maand geleden voor de Helpernezen dat ze hun laatste competitiewedstrijd hadden gewonnen.
De maand maart was dus geen goede maand dit jaar. April begon een beter.
Helpman startte weer in een zeer aanvallende opstelling. Dit keer lukte het wel om snel te scoren. Al vrij vroeg mocht Tim van Dorp aanleggen bij een strafschop. Die werd gegeven na wild inkomen door de aanvoerder van TLC op Wouter van der Graaf. Van Dorp schoot beheerst de bal binnen.vijftien minuten later verdubbelde van Dorp de score. In de 28e minuut maakte Remco de Haas er met een halve omhaal 0-3 van. Eindelijk lukte het aanvallend weer een keer bij de in het zwart gestoken mannen van trainer Hendrik Timmer. Bij TLC zat het een paar keer ook niet helemaal mee. Een bal op de paal uit een vrije trap. Een prachtige redding van Helpman goalie Rob Holscher ook uit een vrije trap. En een bal op de lat na een schot van afstand.
In de rust werd bij Helpman aangegeven om zo door te gaan. Druk op de tegenstander, strijd en inzet. Het ging toch iets anders. Onrustig spel. Druk van TLC en ook wat lakoniek uitverdedigen maakte dat Helpman aardig onder druk kwam. Het hield echter stand. En nadat de storm geluwd was liep Helpman toch uit naar 0-5. Doelpunten van Tim en Wouter. Vervolgens een tweede gele kaart voor Rick uit het niets. Gevolg was dat de bezoekers ruim twintig minuten met tien man verder moesten. En dat deden ze met grote klasse. Hard werken met elkaar. Verdedigend, maar ook aanvallend als team. Zelfs met een man minder werd er nog twee maal gescoord. Michiel zag zijn harde werken eindelijk beloond met een fraaie treffer. Het slot was voor Wouter van der Graaf. Hij maakte de 0-7 na een prachtige steekbal van de ingevallen Patrick Nanninga op Remco de Haas. Laatstgenoemde legde de bal vervolgens netjes breed op de breed staande van der Graaf.
Al met al een prachtige overwinning op een soms irritant TLC. Door dit resultaat komt Helpman weer in de top vier.

Aankomende donderdag volgt alweer de volgende tegenstander.
Lycurgus komt dan om 20.00 uur op bezoek.

HT